Seuran joukkue-, urheilu- ja harrastetoiminnan keskeytyminen (päivitetty 25.3.2020)
25.3.2020 8:24 Uutiset / Porin Ässät ry

Porin Ässät ry:n urheilutoiminta on keskeytetty toistaiseksi.

Porin Ässät ry:n joukkueiden harjoitus- ja ottelutapahtumat on keskeytetty toistaiseksi. Myös kaikki muu seuran urheilu- ja harrastetoiminta on keskeytetty toistaiseksi.

Päätöksellä seura haluaa noudattaa Suomen hallituksen ja viranomaisten antamaa suositusta toimenpiteistä koronaviruksen leviämisen estämiseksi. Valtioneuvoston ohjeistuksen mukaan tulee rajoittaa ei välttämätöntä toimintaa, kuten lähikontakteja harrastetoiminnassa ja muulla vapaa-ajalla. Seuralle on ensiarvoisen tärkeää jokaisen harrastajan terveys ja toimenpiteisiin on ryhdytty tämän turvaamiseksi.

Porin Ässät suosittelee joukkueharjoitusten sijaan harrastajia panostamaan omaehtoiseen ja monipuoliseen harjoitteluun, jossa noudatetaan viranomaisten antamia ohjeistuksia.

Ässät seuraa ja arvioi tilannetta sekä eri viranomaisten suosituksia aktiivisesti. Tiedotamme jatkotoimista ja mahdollisista muutoksista harjoittelutaukoon sekä tuleviin tapahtumiin liittyen säännöllisesti.


   
Lisää uutisia
Porin Ässät ry
«  Syyskuu   »
Kategoriat