Kauden 2019-2020 palkitut pelaajat ja toimihenkilöt
3.7.2020 9:45 Uutiset / Pääsivusto

Palkinnot on noudettavissa Ässätoimistolta 20.7. alkaen. Suuret onnittelut kaikille palkituille!

KIERTOPALKINNOT

Vuoden juniorijoukkue

B 2

Vuoden Ässä-juniori

RAMI MÄÄTTÄ

Veli-Pekka Ketola palkinto vuoden tehopelaajalle

ALEKSI JUUSELA

Matti Jansson palkinto vuoden juniorimaalivahdille

JUUSO HELOMAA

Tapio Levo palkinto vuoden puolustajalle

RAMI MÄÄTTÄ

Arto Javanainen palkinto vuoden maalitykille

ALEXANDR KIM

Christian Ruuttu palkinto – vuoden läpimurtopelaaja

FEETU KNIHTI

Nuori Karhu -palkinto - lupaavalle E1-ikäiselle juniorille jaettava kiertopalkinto

MAXIM SAARIMÄKI

Vuoden valmentajapalkinto

JUHA-MATTI KEMPPAINEN

Lasten valmentajapalkinto

TUOMAS KISKOLA

Vuoden joukkueenjohtaja

JOHANNA PINOLA

Vuoden huoltaja

SEMI NURMI

Koden pytty-ansioitunut toimihenkilö

TUULI HARJUNPÄÄ

Vuoden erotuomari

ELIAS RAIKKERUS

Vuoden Yhteistyöseurojen toimihenkilö

JARKKO HILJANEN

KuKi

Vuoden Yhteistyöseurojen pelaaja

EETU SALMINEN

KuKi

Maajoukkuestipendit:

ALEKSI HEIMOSALMI, JUUSO HELOMAA, EERO NIEMI, RAMI MÄÄTTÄ, VALTTERI KARNARANTA, JESPERI KAUKONEN


Parhaat puolustajat/hyökkääjät (A-akatemia-C2) sekä tsemppipelaajat (D1-F1):

A-Akatemia

Arttu Yli-Rantala

Dominik Matonak

B 1

Aleksi Heimosalmi

Juuso Aaltonen

B 2

Eemeli Hellsten

Niklas Ketonen

B-Akatemia

Eetu Kulmala

Eemeli Boelius

C 1

Aki Jokela

Tomek Haula

C 2

Niilo Setälä

Davlat Nurkenov

C-Akatemia

Juho Rinne

Jesse Lindberg

C 2 AA

Valtteri Puttonen

Matias Marila

D 1 Black

Arttu Järvenpää

Eemeli Heinilä

D 1 Blue

Juho Kesti

Lenni Välitalo

D 1 White

Veeti Kinnunen

Leevi Nikumatti

D2 Coyotes

Elias Mäkinen

Juho Kaasalainen

D2 Panthers

Tatu Pinola

Elias Jussila

D2 Penguins

Arttu Mastosalo

Kalle Saarela

D2 Sabres

Mikael Hakanen

Matti Uola

E 1 Flyers

Matias Niemi

Toivo Pärkö

E 1 Jets

Matias Ojalainen

Arttu De Andrés Kuparinen

E 1 Wild

Elmeri Ollikka

Iivo Partanen

E2 Javat

Jasper Airaksinen

Tuomas Väinölä

E2 Jeput

Eeli Lemström

Eemil Huhtala

E2 Rokit

Leevi Ernroth

Jesse Hernberg

E2 Vellut

Rene Heiniluoma

Samu Lamminen

F1 Killet

Pakarinen Onni

Pajamäki Santeri

F1 Niksut

Karke Julius

Kiviluoma Kim

F1 Opat

Rinne Jasu

Kaasalainen Niilo

F1 Pratut

Lehtinen Aatu

Sjöroos Ilari

F1 Ripat

Iitti Aaro

Välimäki Luukas

F1 Udet

Boelius Joonatan

Aappola Eero


   
Lisää uutisia
Porin Ässät ry
Kategoriat