Kauden 2021-2022 palkitut pelaajat ja toimihenkilöt
Porin Ässät ryJulkaistu: 07.05.2022 11.50

Kauden 2021-2022 palkitut pelaajat ja toimihenkilöt


Junioreiden kauden 2021-2022 päätöstilaisuus ja palkintojenjako pidettiin West Areenassa perjantaina 6.5.2022.


Kauden 2021-2022 palkitut:


Vuoden juniorijoukkue: U14

Vuoden Ässäjuniori: Lenni Hämeenaho

Veli-Pekka Ketola palkinto vuoden tehopelaajalle: Luukas Koski

Matti Jansson palkinto vuoden maalivahdille: Eero Viljanen

Tapio Levo palkinto vuoden puolustajalle: Eemeli Heinilä

Arto Javanainen palkinto vuoden maalitykille: Taneli Kumlander

Christian Ruuttu palkinto - Vuoden läpimurtopelaaja: Luukas Koski

Nuori Karhu palkinto lupaavalle U12 ikäiselle juniorille: Miko Makkonen

Vuoden valmentajapalkinto: Tony Luukkala

Lasten valmentajapalkinto: Mikko Boelius

Vuoden joukkueenjohtaja: Nina Sivonen ja Kirsi Ruohonen

Vuoden huoltaja: Juuso Levola

Koden Pytty ansioituneelle toimihenkilölle: Minna Ylinen

Maajoukkuestipendit: Lenni Hämeenaho, Jesperi Kaukonen, Eero Prihti, Eemeli Heinilä


U18 SM paras hyökkääjä: Manu Mäkelä

U18 SM paras puolustaja: Henri Hattunen

U18 Mestis paras hyökkääjä: Niko Ahokas

U18 Mestis paras puolustaja: Jesper Puska

U17 paras hyökkääjä: Kalle Laurila

U17 paras puolustaja: Lenni Välitalo

U16 paras hyökkääjä: Luukas Koski

U16 paras puolustaja: Eemeli Heinilä

U15 Panthers paras hyökkääjä: Veikka Soikkeli

U15 Panthers paras puolustaja: Juuso Aho

U15 Sabres paras hyökkääjä: Aleksi Männistö

U15 Sabres paras puolustaja: Otto Valkama


U14 Jets tsemppipelaajat: Matias Ojalainen ja Maxim Saarimäki

U14 Wild tsemppipelaajat: Aatu Siitonen ja Artturi-Eevert Ylinen

U13 Javat tsemppipelaajat: Aapeli Heinilä ja Emil Kovalainen

U13 Jeput tsemppipelaajat: Paavo Jaakkola ja Roope Peltomaa

U13 Mavet tsemppipelaajat: Veera Laiho ja Samuel Salonen

U12 Killet tsemppipelaajat: Max Kiskola ja Lenni Mattila

U12 Pratut tsemppipelaajat: Matias Mäkiranta ja Frans Ylinen

U12 Ripat tsemppipelaajat: Justus Stenfors ja Elmeri Lönnberg

U12 Udet tsemppipelaajat: Aati Levonen ja Werneri Mäkelä

U11 Black tsemppipelaajat: Eetu Hongisto ja Vertti Vuori

U11 Red tsemppipelaajat: Eino Hursti ja Benjamin Välimaa

U11 White tsemppipelaajat: Niklas Taipale ja Demir Lehtinen

U10 Avalance tsemppipelaajat: Benjam Ruisma ja Joel Valkama

U10 Bruins tsemppipelaajat: Timi Niemi ja Eevert Ylinen

U10 Habs tsemppipelaajat: Antto Honkanen ja Nelli Rantanen

U10 Kraken tsemppipelaajat: Aarne Bragge ja Ukko Järvelä

U10 Stars tsemppipelaajat: Masi Mälkiä ja Tommi Tillqvist

U10 Vegas tsemppipelaajat: Miska Corell ja Aku Koivuniemi


Kuvia päätöstilaisuudesta ja palkintojenjaosta: